دی ۲۸, ۱۳۹۹

چرا باید از اتو براکتینگ Auto Bracketing استفاده کنیم؟

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

مجله تکنولوژی کمرامگ / اتو براکتینگ Auto Bracketing ، یک تکنیک نوردهی است که شما با داشتن حداقل سه نوردهی برای یک ترکیب‌بندی می‌توانید مطمئن باشید که نوردهی مطلوب را به‌دست آورده‌اید. این سه تصویر هر کدام یک سوم پله‌ی EV با یکدیگر تفاوت خواهند داشت. بنابراین،‌ Auto Bracketing، تابع این است که شما مقدار EV را تنظیم ‌کنید و سپس دکمه‌ی شاتر را فشار ‌دهید وسپس دوربین به‌صورت خودکار، تنظیمات لازم را در مورد EV انجام می‌دهد تا نماهای نوردهی را به شما نشان دهد. شما می‌توانید سه(یا بیشتر) نمای نوردهی را ببینید، تفاوت‌های دقیق و ظریف آن‌ها را تشخیص دهید و تصمیم بگیرید که کدام‌یک بهترین عکس را به شما می‌دهد.در سه تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید، ممکن است تصویری را انتخاب کنید که دو پله نورانی‌تر است، زیرا نور خورشید را بهتر نشان می‌دهد.

auto-exposure bracketing

تکنیک براکتینگ Bracketing، تکنیکی بود که در زمان دوربین های قدیمی که تصاویر را روی فیلم ثبت می کردند محبوب شد و دلیل آن امکانات محدود تصحیح عکس در تاریکخانه بود. امروزه هنوز هم بسیاری از عکاسان از این تکنیک استفاده می‌کنند و نوردهی دلخواهشان را به‌دست می‌آورند. داشتن سه تصویر مختلف، زمان پردازش و ویرایش بعدی را کاهش می‌دهد.وقتی در شرایط دشوار روشنایی کار می کنید – مثلاً یک صحنه نیمه شب کنتراست ، یک وضعیت نور پس زمینه یا صحنه ای که بسیار تاریک یا بسیار سبک است – تعیین صحیح قرار گرفتن در معرض نور دشوار است. در این شرایط ، فکر می کنید بهتر است از کنترل خودکار مانند حالت اتوماتیک یا اولویت دیافراگم یا اولویت شاتر استفاده کنید. اما هرچه دوربین های هوشمند این روزها باهوش باشند ، بازهم شرایطی وجود دارد که باعث می شود نوردهی اشتباه شود.

Why you Should Always Auto Bracket a Landscape for Exposure Blending

در قدیم ، هنگام کار با فیلم ، عکاسان از تکنیکی به نام “براکت” استفاده می کردند تا در گرفتن نور از تصویر، عکس بهتری بگیرد. شما یک صحنه را یک بار با اکسپوز نرمال، یک بار با اکسپوز آندر و یک بار با اکسپوژ اور عکاسی میکنید. به این تکنیک اتو براکتینگ Auto Bracketing میگویند.

Automatic Exposure Bracketing (AEB) could help you to get the best out of  your High Dynamic Range (HDR) images?

SLR های دیجیتال به شما امکان می دهند تا بطور خودکار در معرض براکت قرار بگیرید. برای تنظیم براکت در معرض خودکار ، به دنبال دکمه ای با نام AEB یا BKT در پشت دوربین باشید یا در فهرست دوربین جستجو کنید. اکثر دوربین ها براکت قرار گرفتن در معرض خودکار سه تایی را ارائه می دهند ، اگرچه برخی از مدل ها اجازه براکت های پنج شات و حتی هفت شات را می دهند. در حال حاضر ، ما فرض خواهیم کرد که یک براکت سه شات دارید.

برای تنظیم براکت قرار گرفتن در معرض خودکار ، روی دکمه BKT در پشت دوربین خود کلیک کنید ، یا AEB یا Bracket Exposure Automatic را در منوی دوربین خود پیدا کنید. مقیاسی را مشاهده خواهید کرد که به شما امکان می دهد عرض براکت را در توقف کامل یا کسری از آن تعیین کنید. این بدان معناست که می توانید براکت را مثلاً ۱+ و ۱ تنظیم کنید. وقتی سه عکس بعدی را می گیرید ، در نتیجه نوردهی ای را که تنظیم کرده اید، با یک درجه نور کمتر و سپس با یک درجه نور بیشتر عکس میگیرد.  دوربین تا زمان خوابیدن یا خاموش شدن در حالت AEB باقی می ماند. وقتی دوباره روشن شد ، دوباره در حالت نوردهی عادی قرار می گیرد.

منبع

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *