آبان ۶, ۱۳۹۹

انتقاد یا حمایت؟ صحبت درباره ساخت بازی ایرانی به بهانه عرضه بازی what Happened

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

بازی What Happened با پخش تریلری رسما از سوی استودیو سورنا عرضه شد… اما واکنش رسانه ها و استریمرها به این بازی چه بود؟ ظاهرا با پخش این بازی باز هم شاهد این مسئله تاسف بار عدم حمایت و انتقاد از محتواسازهای ایرانی بودیم…

درباره بازی what Happened

مجله تکنولوژی کمرامگ / مواد مخدر و تاثیرات مخرب آن بر جامعه، یکی از مواردی است که تقریبا در مدیوم‌های مختلف مفصل به آن پرداخته شده. حالا استودیو ایرانی Genius Slackers هم به سراغ این موضوع مهم رفته و سعی دارد در ارتباط با آن یک بازی ویدیویی متفاوت و تاثیر گذار با نام What Happened بسازد.البته Genius Slackers به عنوان یک استودیو تازه کار در مسیر توسعه این بازی مهم تنها نیست و سورنا گیمز، ناشر با سابقه بازی، در طول فرآیند تولید در کنار آن‌ها خواهد بود. بازی What Happened قرار است با تکیه بر داستانی غنی به روایت قصه ماجراجویانه پسرک جوانی بپردازد که به دلایل مختلف درگیر اعتیاد به مواد مخدر شده.

در طول این مسیر شما باید مدام با محیط تعامل داشته باشید و برای پیشرفت در داستان سرنخ‌هایی که در جای جای جهان بازی پنهان شده‌اند را پیدا کنید. علاوه بر این، طراحی بسیاری از مراحل بازی نیز با چاشنی ترس همراه شده تا گیمر بتواند درد و رنجی که یک معتاد به مواد مخدر تجربه می‌کند را از نگاه او به خوبی درک کند.به گفته تیم توسعه دهنده ایده سناریو بازی از پنج سال پیش شکل گرفته و آن‌ها در طول این مدت تلاش‌های بسیاری برای به ثمر رساندن آن داشته‌اند. همچنین گفتنیست که What Happened با موتور گرافیکی آنریل انجین ۴ ساخته شده تا بازی از نظر بصری نیز کیفیت قابل قبول و به روزی داشته باشد.

اینطور هم که به نظر می‌رسد سورنا گیمز از تمام توانش برای عرضه بازی به صورت جهانی استفاده کرده و قصد دارد What Happened را برای کنسول‌های پلی‌ استیشن ۴، ایکس باکس وان و پی‌سی منتشر کند. در ادامه می‌توانید اولین تریلری که از بازی منتشر شده را مشاهده کنید و با نوع روایت و شخصیت‌های آن آشنا شوید.

انتقاد و تخریب، مسئله ای دردناک اما آشنا

تنها چند روز پس از انتشار بازی، افرادی که برای محبوبیت سر و دست میشکنند به جای حمایت و انتشار اخبار بازی دست به انتقاد زدند. کسانی که در صحبت هایشان در استریم و توییت هایشان جوری صحبت میکنند انگار تنها وظیفه شان تخریب بازی های ایرانی و سازندگان آنهاست…

در هر صورت فرهنگ عجیب و غریب انتقاد و حمایت نکردن از کارهایی که از طرف هموطنانمان منتشر میشود باید جای خود را به حمایت دهند تا تیم های دیگر و سازندگان بهتری روی کار آیند… رسانه کمرامگ به عنوان یک رسانه داخلی حمایت از این بازی را حیطه وظایف خود میداند… به امید روزهای بهتر!

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *