مرداد ۱۹, ۱۳۹۹

نگاهی به نقد های اولیه ی بازی Assassins Creed Valhalla

زمان مطالعه: ۹ دقیقه

مجله تکنولوژی کمرامگ / بازی Assassins Creed Valhalla در دو شب گذشته نمایش نسبتا کاملی داشت و نسخه ای یک ساعته از بازی در اختیار برخی از وب سایتهای خارجی قرار گرفت.سایت های خارجی نیز به صورت موازی نظرات و نقد های اولیه ی خود از این نسخه را به نظر مخاطبین خود رساندند.

اکنون اما ما در خدمت شما هستیم تا نظرات خلاصه ی این سایت های مختلف را در اختیار شما قرار دهیم،در ادامه با کمرامگ همراه باشید.

سایت Verge

بازی Assassin’s Creed Valhalla بسیار مشابه دو نسخه اخیر سری است اما در عین حال مژده دهنده یک بازی بزرگ است.به طور کلی دردمویی که ما در اختیار داشتیم قابلیت های برجسته ی این بازی که پیش تر سازندگان از آن صحبت کرده بودند در اختیارمان نبود‌ اما به طور کلیبازی تجربه ای عمیق تر و کامل تر را از دو‌ نسخه ی قبل به مخاطب هدیه می دهد. ‌

سایت Gamerant

ما با بازی تقریبا جدیدی روبرو هستیم که در آن مبارزات سریع تر و‌مقداری روان تر از گذشته هستند.در نسخه ی قبل بسیاری از گیمر ها اعتقادداشتند که شخصیت مونث بازی نسبت به شخصیت مذکر دارای سرعت بیشتری در مبارزات است که به عقیده ی ما نیز این نظر درست بود.اکنوناما نمیدانیم که این مسئله در این نسخه فیکس شده است یا خیر زیرا دمویی که ما تجربه کردیم فقط شخصیت مونث بازی جدید را شامل میشد.به صورت کلی رابطه ها در این نسخه اختیاری و صد البته عمیق تر از پیش هستند و طرفداران نسخه ی نقش آفرینی سری Assassin’s Creed از این نسخه بسیار لذت خواهند برد.

سایت Gamespot

در ساعت ابتدایی بازی سعی من این بود که بازی را از روش مخفی کاری و با کشتن دشمنان از طریق تیر و کمان و هیدن بلید به جلو ببرم اما بهطور کلی این روش اصلا آسان نیست و در خیلی از زمان ها قابلیت‌های مخفی کاری بازی برای پیش بردن روند گیم پلی کافی نیست. البته ممکناست در پیشرفت طول بازی قابلیت‌های بیشتری برای مخفی کاری آزاد شود و روند مخفی کاری در مناطق دیگر ساده‌ تر شود تا شخصیت مونثبازی بتواند با روش‌های بیشتری دشمنان را به صورت مخفیانه از پای درآورد و مبارزات بازی جذاب‌تر شود. اما در دو ساعت دیگر بازی، من روشمبارزات نزدیک را در پیش گرفتم و باید بگویم که به جرات بازی برایم نسبت به یک ساعت اول جذاب‌ تر شد و به نوعی رویارویی با دشمنان بازیمن را به یاد بازی Assassins Creed IV Black Flag می‌اندازد.در کل با توجه به دمو، ترکیبی از مبارزات مخفی کاری و مبارزات نزدیک ازشخصیت مونث یک جنگجوی وایکینگ شگفت انگیز می‌سازند. مبارزات بازی بسیار مشابه دو نسخه اخیر مجموعه است اما تفاوت‌هایی نیز داردکه از جمله آن‌ها می‌توان به حمل دو سلاح هم‌زمان ( که در نسخه‌ی Black Flag هم وجود داشت اما انتخاب اینکه کدام سلاح‌ها به طور هم‌زمانحمل شوند وجود نداشت) و یا رفتار متفاوت هر سلاح ( هر سلاح با توجه به اینکه در کدام دست قرار می‌گیرد، عملکرد و رفتار متفاوتی دارد) اشارهکرد. اگرچه مبارزات بازی کاملا چالش برانگیز نیستند اما دشمنان بازی نیز نسبت به گذشته با استراتژی بیشتری مبارزه می‌کنند و یک تهدیدجدی به شمار می‌آیند. در نهایت شخصیت مونث اینطور ساخته نشده که گاهی وایکینگ باشد گاهی Assassin بلکه Eivor ترکیبی از هر دوشخصیت است و همین موضوع مبارزات بازی را جذاب‌تر و هیجان انگیزتر می‌کند.

سایت Forbes

من زمان کمی از بازی را تجربه کردم و خیلی نمی توانم در ارتباط با داستان بازی نظری دهم در مجموع بازی تلاش می کند تا یک داستان جدیرا روایت کند اما ثمره ی کار چندان جالب نیست.به هر صورت فعلا زود است که تنها با همین تجربه‌ی کوتاه در مورد داستان بازی قضاوت کرد. مبارزات بازی عینا مشابه بازی Odyssey هستند. در حقیقت می‌توان گفت که مبارزات کمی بهبود یافته‌اند و جالب این که یوبی‌سافت در ارتقامبارزات بازی از سری Darksouls نیز الهام گرفته است. شما می‌توانید با سلاح‌های سنگین یا سبک به دشمن خود حمله کنید ، به حملات آن‌هاجاخالی بدهید یا حتی ابتدا حملات آن‌ها را دفع کنید ( به وسیله سپر یا هر چیز دیگری) و سپس به آن‌ها ضد حمله بزنید. شاید از نسخه‌ی‌Origins تا به حال مبارزات بازی آنچنان که باید و شاید خوب نبوده‌اند اما Assassin’s Creed Valhalla به طور کلی بهترین مبارزات را در بیندو‌نسخه اخیر دارد.

سایت Game Informer

شما می‌توانید مرحله ‌های بازی Assassin’s Creed Valhalla را به صورت مخفی کاری یا از طریق مبارزات نزدیک انجام دهید یا می‌توانیدترکیبی از هر دو روش را به کار بگیرید. در پیش برد مراحل با مخفی کاری اکثر دشمنان با یک ضربه از پای در می‌آیند اما تمام کردن مرحله ‌هانسبت به زمانی که مبارزات نزدیک را در پیش می‌گیرید زمان بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند.قدرت ‌های ویژه‌ی شخصیت مونث از طریقپیداکردن کتاب‌ های مخصوصی در بازی به دست می‌آیند که در لوکیشن های مختلفی از بازی پنهان هستند و به شدت از آن‌ها محافظتمی‌شوند. بازی دارای درخت مهارت‌ها نیز هست که با افزایش هر سطح یک امتیاز مهارت به دست می‌آورید. احتمالا هواداران دو نسخه‌یOdyssey و Origins می‌دانند که باید از بازی چه انتظار داشته باشند اما باید بگویم که یوبی‌سافت بار دیگر تغییرات زیادی در فرمول این سریایجاد کرده و یک بازی عظیم را با محوریت وایکینگ‌ها را ساخته است.

سایت PC Gamer

تجربه‌ی سه ساعت اولیه‌‌ی بازی اصلا برای اینکه بتوانید ویژگی‌های جدید Assassin’s Creed Valhalla را درک کنید کافی نیست.این طور که مادیدیم جهان بازی بسیار بزرگ است و محتویات و فعالیت های زیادی انتظار شما را می‌کشد. بر اساس تجربه‌ای که من از بازی داشتم این طوربه نظر می‌رسد که بازی Assassin’s Creed Valhalla و یوبی‌سافت الهامات زیادی از بازی Witcher 3 گرفته‌اند، تصمیماتی که در طول بازیمی‌گیرید در شکل گیری شخصیت Eivor تاثیرگذار هستند و این خود گواهی بر این موضوع است. داستان بازی آن طور که فکر می‌کنید سادهنیست و این طور نیست که شما در نقش یک واکینیگ تنها به ساکسون‌ها حمله کنید و آن‌ها را نابود کنید بلکه داستان پیچیدگی‌های خاص خود رادارد. به طور مثال من یک پادشاه ساکسون را نجات دادم که قصد داشت با یک زن وایکینگ ازدواج کند. بنابراین این طور به نظر می‌رسد که بازی Assassins Creed Valhalla قرار نیست بار دیگر همان داستان تکراری اساسینزها در برابر تمپلارها را روایت کند. مکانیسم‌های مخفی کاریو بالارفتن از ساختمان‌ها که در سری کلاسیک شاهد آن‌ها بوده‌ایم بار دیگر بازگشته‌اند. گرچه مبارزات بازی المان‌ها و مکانیزم‌های بیشترینسبت به دو نسخه‌ی قبل دارد اما این موارد باعث نمی‌شوند تا بازی در طولانی مدت سرگرم کننده‌تر شود. بازی هنوز دارای باگ‌ها و مشکلات فنیزیادی است و به پولیش زیادی احتیاج دارد.

بازی Assassins Creed Valhalla در تاریخ ۲۷ آبان برای پلتفرم های اکس باکس وان،پلی استیشن ۴،پی سی و گوگل استدیا عرضه خواهدشد.

منبع

قبلی «
بعدی »

من پدرام خاتم دانش آموخته رشته های انیمیشن، تصویربرداری، عکاسی و گرافیک هستم و از سال 1394 به صورت تخصصی و حرفه ای در زمینه عکاسی و گرافیک و انیمیشن و تدوین مشغول کار هستم و از علاقه هایم در این زمینه در کمرامگ مینویسم...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *