آذر ۳, ۱۳۹۹

رئال مادرید قهرمان لالیگا اسپانیا شد…

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

رئال مادرید از هفته ۳۷ رقابت های لالیگا میزبان ویارئال بود که موفق شد با دو گل کریم بنزما حریف خود را شکست داده و با ثبت دهمین برد متوالی، با ۸۶ امتیاز و یک هفته مانده به پایان بازی ها، قهرمانی ۳۴ خود را مسجل کند.

مجله تکنولوژی کمرامگ / شاگردان زین‌الدین زیدان بعد از سه سال سرانجام موفق شدند جام قهرمانی را از چنگ بارسلونا بیرون آورده و بالای سر ببرند. دو ستاره بزرگ و کهنه‌کار رئال، سرخیو راموس در قلب خط دفاعی و کریم بنزما در مرکز خط تهاجمی‌، در کنار مربی‌شان زیدان مهمترین نقش را در این قهرمانی بازی کردند.پیش از این هم در دوران اوجگیری بارسلونا و ابرستاره‌اش لیونل مسی‌ رئال موفق شده بود باعث توقف این تیم شود. در زمان اوج بارسای مسی و پپ گواردیولا این ژوزه مورینیو بود که به همراه رئال موفق شد ترمز کاتالانها را بکشد. کاری که حالا زین‌الدین زیدان و شاگردانش دوباره انجام دادند.

از زمان ترک رئال توسط رونالدو، کریم بنزما در خط حمله رشد قابل توجهی داشته و حالا به یکی از ستونهای مادرید تبدیل شده. بنزما امسال در جدول پیچیچی یا بهترین گلزنان فصل لالیگا با اختلافی کم مسی را تعقیب می‌کند و به خصوص در هفته‌های اخیر رئال با گلهای مهم او موفق شده بود از بارسا و مسی پیشی بگیرد. در این شکی نیست که او یکی از تاثیرگذارترین چهره‌ها در این قهرمانی بوده.

نکات آماری جالب از سی و چهارمین قهرمانی لوس بلانکوس

 • رئال مادرید برای سی و چهارمین بار موفق به کسب قهرمانی در لالیگا شد. رئال مادرید به تنهایی فاتح ۳۸% از فصول لالیگا شده است.
 • رئال تنها تیمی است که در هر یک از هشت دهه اخیر موفق به کسب قهرمانی لالیگا شده است.
 • رئال مادرید و بارسلونا مجموعاً ۶۰ قهرمانی از ۸۹ فصل لالیگا را از آن خود کرده اند (۶۷%). از سال ۱۹۸۴ (تاریخ تاسیس LFP)، بارسلونا (۱۷) و رئال مادرید (۱۴) بار قهرمان لالیگا شده اند و ۳۱ قهرمانی از ۳۶ لیگ را از آن خود کرده اند (۸۶%). تا آن فصل ۲۹ قهرمانی از ۵۳ فصل نصیب این دو تیم شده بود (۵۵%).
 • رئال مادرید مجموعاً ۹۰ بار قهرمان رقابت های رسمی شده و از بارسلونا (۸۹) در این زمینه پیشی گرفت.
 • زین الدین زیدان موفق شد برای دومین بار به عنوان مربی قهرمانی در لالیگا را به همراه رئال مادرید تجربه کند. فقط میگل مونیوز (۹)، لوئیس مولوونی (۳) و لئوبین هاکر (۳) در تاریخ رئال مادرید عملکرد بهتری نسبت به زیدان در این زمینه داشته اند و این درحالیست که خوزه ویالونگا، میلیان میلیانیچ، ویسنته دل بوسکه و فابیو کاپلو نیز هر کدام دو قهرمانی در لالیگا را به همراه رئال مادرید تجربه کرده اند.
 • زین الدین زیدان موفق شد یازدهمین قهرمانی اش به همراه رئال مادرید را به عنوان مربی جشن بگیرد که فقط سه قهرمانی کمتر از میگل مونیوز سرمربی افسانه ای رئال مادرید است.
 • رئال برای سومین بار در قرن جاری در مسابقات خانگی اش در یک فصل لالیگا شکست نخورد. این تیم در فصول ۲۰۰۱/۰۲ (۱۴ برد و ۵ تساوی)، ۲۰۱۲/۱۳ (۱۷ برد و ۲ تساوی) و ۲۰۱۹/۲۰ (۱۵ برد و ۴ تساوی) لالیگا را بدون شکست در سانتیاگو برنابئو به اتمام رساند.
 • سرخیو راموس با کسب ۲۲ قهرمانی (۱۱ قهرمانی در تورنمنت های طولانی) در کنار مارسلوا (۱۱ قهرمانی در تورنمنت های طولانی) به طور مشترک دومین رکورددار قهرمانی در تاریخ رئال مادرید است. پاکو خنتو با ۲۳ قهرمانی (۲۰ قهرمانی در تورنمنت های طولانی) و مانوئل سانچیس با ۲۱ قهرمانی (۱۵ قهرمانی در تورنمنت های طولانی) به ترتیب در رده های اول و چهارم قرار دارند.
 • تیبو کورتوا اولین بازیکنی است که با هر دو تیم رئال مادرید و اتلتیکو مادرید قهرمانی در لالیگا را تجربه می کند.
 • در دوران ریاست فلورنتینو پرز، تیم فوتبال رئال ۲۶ قهرمانی و تیم بسکتبال این تیم ۲۰ قهرمانی کسب کرده اند.
 • ۲۱ بازیکن مختلف رئال در فصل جاری لالیگا گلزنی کرده اند و این نه تنها در بین تمامی تیم های پنج لیگ معتبر اروپایی در فصل جاری رکورد محسوب می شود، بلکه در قرن بیست و یکم لالیگا نیز بی سابقه بوده است.
 • رئال می تواند دو رکورد نیز بشکند. کمترین گل خورده باشگاه در یک فصل لالیگا با ۳۸ بازی و همچنین بیشترین کلین شیت باشگاه در یک فصل مسابقات.


گزارش تصویری سی و چهارمین قهرمانی رئال مادرید

منبع

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *