بهمن ۱, ۱۳۹۹

روز عکاس مبارک ; چگونه ۱۸ آگوست روز جهانی عکاسی ثبت گردید؟

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

روز عکاس مبارک … عکاسی هنر و شغلیست که اگر کسی آن را انجام میدهد، با تمام هنر و ذوق خود این کار را میکند و تمام انرژی خود را برای گرفتن یک شات عکس خوب میگذارد.

مجله تکنولوژی کمرامگ / ۱۹ آگوست یا ۲۸ مرداد به عنوان روز جهانی عکاسی شناخته می شود که هدف آن الهام گرفتن از عکاسان در سراسر کره زمین برای به اشتراک گذاشتن یک عکس واحد با یک هدف ساده است: به اشتراک گذاشتن دنیای خود با جهان.

Still life shot of dslr camera lens Free Photo

روز جهانی عکاسی از اختراع Daguerreotype ، یک فرایند عکاسی تهیه شده توسط فرانسوی ها لوئیس داگور و جوزف نیسفور نیپس در سال ۱۸۳۷ سرچشمه می گیرد.

در ۹ ژانویه ۱۸۳۹ ، آکادمی علوم فرانسه فرایند Daguerreotype را اعلام کرد. در ۱۹ اوت ، دولت فرانسه حق ثبت اختراع را خریداری کرد و این اختراع را به عنوان هدیه ای “رایگان به جهان” اعلام کرد.

Daguerreotype اولین تصویر دائمی عکاسی نبود. در سال ۱۸۲۶ ، نیپس با استفاده از فرآیندی به نام هلیوگرافی، اولین عکس دائم معروف به “نمای از پنجره در لوگراس” را ثبت کرد.

Young woman traveler journey concept Free Photo

اولین عکس رنگی در سال ۱۸۶۱ توسط توماس ساتون گرفته شده است. این مجموعه ای از سه عکس سیاه و سفید است که از طریق فیلترهای قرمز ، سبز و آبی گرفته شده است. با این حال، امولسیونهای عکاسی در زمان استفاده از طیف حساس نبودند ، بنابراین نتیجه بسیار ناقص بود و تظاهرات به زودی فراموش شد.

چگونه ۱۸ آگوست روز جهانی عکاسی ثبت گردید؟

در ۱۹ اوت ۲۰۱۰ روز جهانی عکس میزبان نخستین گالری جهانی آنلاین خود بود. تقریبا ۲۷۰ عکاس تصاویر خود را به اشتراک گذاشتند و افراد بیش از ۱۰۰ کشور از وب سایت بازدید کردند. این اولین روز رسمی و در سطح جهان بود که به روز جهانی عکس رسید.

در اوایل سال ۱۸۳۹ ، یک عکس سلفی توسط رابرت کورنلیوس آمریکایی کلیک شد. کرنلیوس دوربین خود را تنظیم کرد ، با برداشتن درپوش لنز ، تصویر را گرفت و سپس به چاپ درآورد. در پشت عکس نوشت: “اولین تصویر نوری که تاکنون در سال ۱۸۳۹ گرفته شده است”. اولین عکس دیجیتالی در سال ۱۹۵۷ گرفته شد. تقریبا ۲۰ سال قبل از آنکه مهندس کداک اولین دوربین دیجیتال را اختراع کند. بنابراین اولین تصویر دیجیتالی در جهان با رزولیشن ۱۷۶ در ۱۷۶ پیکسل ثبت گردید.

Beautiful camera lens on the table Free Photo

ما در مجله کمرامگ، روز جهانی عکاسی را به همه عکاسان واقعی تبریک میگوییم. روز عکاس مبارک !

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *