آذر ۳, ۱۳۹۹

اهمیت تایمینگ یا زمان بندی در انیمیشن

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

مجله تکنولوژی کمرامگ / تقریبا مهمترین مساله در انیمیت، داشتن دانش زمان بندی در انیمیشن است. زمانبندی تقریبا اصلی ترین عنصر ساخت یک انیمیشن خوب است.

زمانبندی در همه قسمت های یک انیمیشن کاربرد دارد. به عنوان مثال هنگام انیمیت یک کاراکتر شما باید بدانید که کاراکتر برای انیمیت از نقطه A تا نقطه B به چند فریم طراحی یا انیمیت نیاز دارد…

نیوتون در قانون اولش میگه: چیزی حرکت نمیکند تا وقتی به آن نیرویی وارد شود!

در حالت عادی خیلی راحت میتوان یک کاراکتر را انیمیت کرد… ولی اگر فرض بگیریم که اتفاقات محیطی مانند باد یا هر مانع دیگری اگر پیش بیاید میتوان همچنان کاراکتر را به راحتی متجرک سازی کرد؟!

زمان بندی در انیمیشن

همانطور که در بالا اشاره شد مهمترین فاکتور برای اجرای یک انیمیت روان و خوب، دانش و اجرای زمان بندی درست است. برخی از اجزاهایی که میخواهیم انیمیت کنیم مانند در یا ابر یا ماشین حرکت داینامیکی دارند و میتوان راحت به این مسئله دست یافت که به عنوان مثال چقدر زمان میبرد که ابر از یک نقطه به نقطه دیگر رسد.

animation timing and spacing - Google Search | Animatie


در انیمیت عناصر جاندار مانند کاراکتر باید به این قضیه پی برد که چند فریم انیمیت نیاز است که کاراکتر با توجه به نیروی جاذبه و عناصر محیطی، حرکت خوبی داشته باشد؟ کاراکتر برای شروع حرکت نیز به نیرویی نیاز دارد که این نیرو ابتدا از مغز فرمان میگیرد سپس عناصر بدن را حرکت میدهد…

CUNYWeek05
اگر زمانبندی انیمیت خیلی کند، آهسته، خیلی تند و یا شدیدا روی یک ریتم باشد انیمیت از حالت عادی خارج میشود و غیر واقعی به نظر میرسد.

انیمیت

در تمامی طول انیمیت، انیمیشن باید طوری به نظر برسد که واقعی باشد. تجزیه و تحلیل و تعیین زمان، بخش مهمی از روند انیمیشن است. وقتی در حال طراحی و انیمیت یک کاراکتر در صحنه هستید، باید تعیین کنید که شخصیت چگونه حرکت خواهد کرد. به عنوان مثال ، تفاوت در راه رفتن یک شخصیت با احساس گیجی، عجله، پرانرژی یا بی حالی که دارد ، منعکس می شود. زمان بندی برای تأثیرگذاری بر سرعت و ریتم حرکت استفاده می شود.

The 12 basic principles of stunning animation video - 87 seconds


فیزیک حرکت نحوه حرکت کاراکتر در دنیای واقعی را تعیین می کند. اگر انیمیشن شما مطابق با این قوانین اصلی حرکت نباشد ، متقاعد کردن بینندگان به باور داستان و شخصیت های شما دشوار است. البته، اغراق در دنیای انیمیشن ضروریست اما حتی انیمیشن اغراق آمیز هنوز هم باید قوانین اساسی فیزیک را دنبال کند.

Toon Boom Studio 8.1 Online Help: Layers and Timing

انیمیشن باید چند فریم باشد ؟

در آمریکای شمالی (فرمت NTSC) ، نرخ فریم فیلم انیمیشن ۲۴ فریم در ثانیه است. برای انیمیشن مخلوط با صحنه های رئال ۳۰ فریم در ثانیه است و در اروپا و ایران نیز ۲۵ فریم در ثانیه (فرمت PAL). این بدان معناست که در ۲۴ فریم انیمیشن، ۱۴۴۰ فریم طول می کشد تا یک دقیقه عمل ایجاد شود.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *