دی ۲۸, ۱۳۹۹

رویای ۳۰ ساله به حقیقت پیوست; لیورپول قهرمان لیگ برتر انگلیس شد…

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

لیورپول قهرمان لیگ برتر انگلیس شد. بعد از ۳۰ سال اینبار با هدایت یورگن کلوپ، لیورپول مقتدرانه قهرمان لیگ برتر انگلیس شد.

مجله تکنولوژی کمرامگ / با توجه به شکست منچسترسیتی مقابل چلسی، قهرمانی لیورپول در فصل ۲۰۱۹/۲۰ لیگ برتر قطعی شد. شاگردان یورگن کلوپ پس از سپری کردن یک فصل رویایی، در فاصله ۷ هفته تا پایان رقابت ها، قهرمانی خود در لیگ برتر را مسجل کردند.

اولین قهرمانی لیورپول در لیگ برتر / نوزدهمین قهرمانی در لیگ سطح اول انگلستان

طلسم ۳۰ سال ناکامی لیورپول شکسته شد. پیش از این، آخرین قهرمانی قرمزهای آنفیلد در لیگ سطح اول انگلستان به فصل ۱۹۸۹/۹۰ برمی گشت. تیم کنی دالگلیش در آن فصل مقتدرانه، قهرمان شد اما لیورپولی ها برای تکرار این قهرمانی ۳۰ سال صبر کردند. سرانجام لیورپول، این طلسم را شکست و برای نوزدهمین بار فاتح لیگ سطح اول انگلستان شد. این عنوان، اولین قهرمانی لیورپول از زمان آغاز لیگ برتر است.

لیورپول در مسیر قهرمانی لیگ برتر

شاگردان کلوپ از همان ابتدای فصل ثابت کردند که از اتفاقات فصل گذشته، تجربه کسب کرده اند. لیورپول از هفته های ابتدایی از سایر رقبا و مشخصا منچسترسیتی فاصله معناداری گرفت. لیورپول از هفته دوم که به رتبه اول صعود کرد، در ادامه هرگز صدرنشینی را از دست نداد. این تیم در ۲۷ هفته ابتدایی، رکورد عجیب ۲۶ برد و یک تساوی را به ثبت رساند. به عبارتی تا پایان هفته سی و یکم، لیورپول فقط در سه بازی با برد از زمین خارج نشده است: (کسب ۸۶ امتیاز از ۹۳ امتیاز ممکن)

 • منچستریونایتد ۰-۰ لیورپول (هفته نهم)
 • واتفورد ۳-۰ لیورپول (هفته بیست و هشتم)
 • اورتون ۰-۰ لیورپول (هفته سی ام)

لیورپول در این فصل، رکوردهای متعددی را به نام خود ثبت کرد. هدف قرمزهای آنفیلد تا پایان فصل، عبور از رکورد ۱۰۰ امتیاز منچسترسیتی ( فصل ۲۰۱۷/۱۸) است. شاید تنها حسرت شاگردان کلوپ، شکست مقابل واتفورد و از دست رفتن جام طلایی لیگ برتر باشد.

لیورپول، هفتمین قهرمان متفاوت لیگ برتر

از آغاز لیگ برتر در فصل ۱۹۹۲/۹۳، لیورپول هفتمین تیم متفاوتی است که قهرمانی در این رقابت ها را تجربه می کند:

 1. منچستریونایتد: ۱۳ قهرمانی در لیگ برتر
 2. چلسی: ۵ قهرمانی در لیگ برتر
 3. منچسترسیتی: ۴ قهرمانی در لیگ برتر
 4. آرسنال: ۳ قهرمانی در لیگ برتر
 5. بلکبرن: ۱ قهرمانی در لیگ برتر
  لسترسیتی: ۱ قهرمانی در لیگ برتر
  لیورپول: ۱ قهرمانی در لیگ برتر

منبع

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *