آذر ۳, ۱۳۹۹

میلتون گلیزر استاد برجسته گرافیک ‌دیزاین درگذشت…

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

میلتون گلیزر Milton Glaser استاد برجسته گرافیک‌دیزاین و طراح لوگوی مشهور آی لاو نیویورک در سن ۹۱ سالگی در آمریکا گذشت. زندگینامه و بعضی از کارهای این گرافیک دیزاینر را در این مقاله برای شما آماده کرده ایم.

مجله تکنولوژی کمرامگ / او زادهٔ ۲۶ ژوئن ۱۹۲۹ طراح گرافیک اهل ایالات متحده آمریکا بود و از سرشناس‌ترین و تاثیرگذارترین طراحان گرافیک جهان، سرپرست دانشکده هنرهای تجسمی به شمار میرفت. او همچنین به‌همراه کلی فلکر بنیانگذار مجله نیویورک بود.

Milton Glaser's Designs for Life - WSJ


نمایشگاهی شامل اورژینال پوسترهای او که چندین نسل از نیویورکی‌ها هر روزه شاهد حضورشان روی دیوارهای متروهای زیرزمینی بوده‌اند، تعدادی از طرح‌های اولیه‌اش که برای نخستین بار در معرض دید عموم قرار می‌گیرد و همینطور نسخه‌های کمیاب چاپی آثارش مانند فراخوانی که او برای شرکت در کلاس‌هایی با همراهی مدیر هنری معروف «هنری وولف» در سال ۱۹۶۳ طراحی کرده بود تا پوستری که اخیراً درباره‌ی بحران دارفو منتشر کرده می‌باشد.

Research 1 – Milton Glaser – advpracity2KerenMcGregor


برای خیلی‌ها نام «میلتون گلیزر» مترادف با گرافیک دیزاین آمریکایی است. او از بنیانگذاران استودیوی تحول‌آفرین «پوشپین» در سال ۱۹۵۴، یکی از مؤسسین مجله‌ی نیویورک به همراهی کلی فلکر در ۱۹۶۸، بنیانگذار مؤسسه‌ی میلتون گلیزر در ۱۹۷۴، و طراح لوگوی معروف “I♥NY” یا همان «آی لاو نیویورک» در ۱۹۷۷ است. مشخصه ی بارز آثار او استفاده از متن در طراحی‌هایش است.

Milton Glaser, designer of the "I ♥ New York" logo, dies aged 91 ...
قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *