آذر ۳, ۱۳۹۹

انیمیشن پیکسلیشن چیست؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

پیکسلیشن نوعی تکنیک انیمیشن است که میشود آن را زیرشاخه استاپ موشن دانست.

مجله تکنولوژی کمرامگ / پیکسلیشن را در ابتدا میشود در فیلم های سال ۱۹۱۰ دید. جایی که کارگردانی به نام نورمن مک لارن Norman McLaren آن را به وجود آورد. اوج استفاده مک لارن ازاین سبک در فیلم همسایگان بود که مسائل ضد جنگ را به صورت سورئال نمایش داد.

تفاوت بین پیکسلیشن و استاپ موشن

در سبک استاپ موشن، انیماتور از عروسک و آرماتور برای انیمیت استفاده میکند. اما در سبک پیکسلیشن به جای استفاده از عروسک باید از انسان استفاده کرد. در استاپ موشن فریم به فریم از آبجکت یا عروسک در حال حرکت عکاسی میشود اما در پیکسلیشن شخصی که نقش کاراکتر را دارد فریم به فریم حرکت میکند و انیماتور از آن عکاسی میکند.یکی از انیماتورهایی که هم اکنون در این حوزه در حال فعالیت است و تجربه های خیلی خوبی نیز داشته است کارگردانی به نام پس Pes است. او انیمیشن گواکامول تازه Fresh Guacamole را ساخت که این انیمیشن فوق العاده برنده جایزه اسکار نیز شد. او در این انیمیشن به زیبایی پیکسلیشن را با استاپ موشن تلفیق کرده است و از ساندافکت های فوق العاده ای نیز استفاده کرده است.

چند نمونه از پیکسلیشن های معروف

در اینجا چند نمونه معروف این سبک را میتوانید مشاهده کنید که موفقیت زیادی را داشته اند. یک نمونه از این کارها موزیک ویدئو میباشد.

جمع بندی

اگر در رشته انیمیشن فعالیت دارید و تابحال از این سبک انیمیشن استافده نکرده اید، این سبک میتواند تجره فوق العاده ای برای شما باشد.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *