آبان ۶, ۱۳۹۹

کنترل DualSense با تغییرات بزرگ

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

کنترل DualSense تغییرات بزرگی در صنعت بازی‌های رایانه‌ای بوجود می‌آورد

تا به حال اخبار زیادی از کنسول نسل نهمی سونی، یعنی پلی‌استیشن ۵ در فضای مجازی منتشر شده است. طبق ادعاهای جدید، کنترل DualSense قرار است تغییرات بزرگی در صنعت بازی‌های رایانه‌ای بوجود آورد. با کمرامگ همراه باشید.

نظرات کاربران در سطح فضای مجازی به پیروزی مایکروسافت در نسل نهم اشاره دارد چرا که کنسول ایکس باکس سری ایکس، از قدرت بیشتری برای اجرای بازی‌ها برخوردار است. آیا این قدرت به اندازه کافی در این صنعت تاثیرگذار است؟ قطعا بله، اما بیش از این بازیکنان بدنبال تجربه حس‌های جدیدتر هستند. حسی که قرار است کنترل DualSense به کاربران خود القا کند که و از دیدگاه بسیاری از تحلیلگران، آینده صنعت بازی‌های رایانه‌ای را دگرگون سازد.

بازخوردهای صورت گرفته از کنترل دوال‌سنس بسیار مثبت بوده و تقریبا از زمان معرفی آن، اخبار بسیار زیادی چه به صورت رسمی، چه در طی صحبت سازندگان و اعضای کمپانی‌های مختلف به بیرون درز پیدا می‌کند. یکی از مهم‌ترین اعضای استودیوی تکلند (Techland) جدیدترین فردی است که درباره دوال‌سنس صحبت‌های جدیدی را مطرح کرده است. آقای تایمون اسمکتالا (Tymon Smektala) طراح ارشد بازی Dying Light 2 از کمپانی تکلند، در مصاحبه‌ای با وبسایت Push Square درباره کنترل پلی‌استیشن ۵ اینگونه اظهار کرد:

من واقعا آن را دوست دارم. این طراحی این کنترل شگفت‌انگیزی است و دقیقا همان محصولی است که انتظار داشتیم در سال ۲۰۲۰ ببینیم. این کنترل شبیه به تکنولوژی آینده است با این تفاوت که آن وسیله را در حال حاظر دارید. از لحاظ ظاهر ما باید ببنیم که این کنترل چگونه در دست قرار می‌گیرد، اما نگاه کردن به آن حس خوبی به من داد. من فکر می‌کنم که دوال‌سنس این شانس را دارد که به یکی از بهترین‌ها در تاریخ تبدیل شود.

تایمون اسمکتالا
کنترل DualSense با تغییرات بزرگ

آقای اسمکتالا در ادامه صحبت‌هایش گفت:

درواقع من فکر می‌کنم بازخوردهای لمسی و تریگر‌های تطبیقی می‌تواند بازی‌ها را به صورت واقعی بیشتر از آن‌چیزی که در حال حاظر مردم انتظار دارند، تغییر دهد. من در مورد ماهیت کلی این مساله کنجکاو هستم. خیلی زیبا و براق بنظر می‌رسد، اما مشخص نیست که در برابر سقوط و ضربه تصادفی چقد استحکام داشته باشد. با اینکه نظرات اولیه در خصوص این کنترل متفاوت است، اما برای من کاملاً خارق العاده است.

آقای اسمکتالا

این اظهارنظر آقای اسمکتالا در خصوص کنترل DualSense بیانگر این است که این محصول با اینکه از نظر زیبایی و طراحی و حتی رابط کاربری بسیار خاص و جدید است، اما به همان اندازه یک بدنه ظریف از این تکنولوژی محافظت می‌کند که در برابر دیگر کنترل‌های کنسول‌های مختلف، بسیار شکننده و ضعیف است. به هر حال تا قضاوت درباره این محصول زمان زیادی باقی مانده و باید منتظر گزارش‌های مختلف از سوی کاربران در هنگام عرضه کنسول پلی‌استیشن ۵ باشیم.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *