مرداد ۱۹, ۱۳۹۹

معرفی Assassin’s Creed Valhalla

زمان مطالعه: ۱۱ دقیقه

در Assassin’s Creed Valhalla کشتی‌ها و نبردهای افسانه‌ای وجود دارند

در Assassin’s Creed Valhalla از کشتی‌های بزرگ برای جا به جایی بین مناطق مختلف و همچنین انجام حملات و یورش‌ها علیه دشمن استفاده می‌شود. اشرف اسماعیل کارگردان بازی در یوبی‌سافت اخیرا در ویدیویی در یوتیوب به استفاده‌ای که از این کشتی‌ها می‌شود اشاره می‌کند.

تکنولوژی کشتی‌های بلند در آن زمان مختص به وایکینگ‌ها بوده است. اگر بخواهم مثالی درست برای استفاده از آن‌ها بزنم تصور کنید شما یک اتوبان خالی دارید و یک ماشین فراری که می‌توانید هر چقدر خواستید در آن سریع رانندگی کنید و کسی هم قادر به گرفتن راه شما نباشد. این چیزی بود وایکینگ‌ها در اختیار داشتند تا در عمق سرزمین دشمن از طریق رود‌ها نفوذ کنند. این کشتی‌ها سربازان حرفه‌ای را با خود می‌برد و آن‌ها سریعا با یورش به منابع دشمن آن‌ها را می‌دزدیدند و فرار می‌کردند.

اشرف اسماعیل در ادامه توضیح می‌دهد که این کشتی‌ها علاوه بر عملیات‌های دزدی منابع،‌ در نبرد‌ها و جنگ‌های بزرگ افسانه‌ای نیز شرکت داشتند.

آن برهه زمانی به نبرد‌های بزرگی که بین وایکینگ‌ها و ارتش انگلستان رخ داده معروف است. ما در بازی نیز چنین موضوعی را لحاظ کردیم و مواقعی در بازی شما خود در میان یک نبرد خیلی بزرگ می‌یابید که باید با سربازان خود مبارزه کنید چرا که این نبرد‌ها بخش بزرگی از این برهه تاریخی را تشکیل می‌دهد.
معرفی Assassin’s Creed Valhalla

در بازی Assassin’s Cred Valhalla می‌توانید با هر دو شخصیت مرد یا زن بازی کنید

اخیرا در اطلاعاتی تایید شده که در Assassin’s Creed Valhalla شما می‌توانید با هر دو شخصیت مرد یا زن بازی کنید. این اخبار مستقیما از منبع اصلی یعنی استودیو مونترال یوبی‌سافت و شخص داربی مک‌دویت منتشر شده و وی تایید کرده که می‌توانید به انتخاب خودتان مرد یا زن را انتخاب کنید. وی در ابتدا در حساب توئیتر خود صداپیشه شخصیت زن بازی را معرفی کرد. در این میان یک هوادار کنجکاو از اون پرسیده که کدام شخصیت محور اصلی بازی است و ما بسیار شخصیت کاساندرا در سری قبل را به عنوان شخصیت اصلی دوست داشتیم،‌مک‌دویت در پاسخ به این سوال گفته که هر دو شخصیت محور اصلی بازی هستند و باید برای دیدن اینکه چگونه خواهد صبر کنید و ما نمی‌خواهیم به شما ترفند خودمان در پیاده سازی چنین موضوعی را لو بدهیم تا زمانی که شما بازی را انجام می‌دهید.

بسیاری از طرفداران از این بابت راضی هستند که هر دو شخصیت مرد و زن به صورت مساوی در بازی حضور دارند و این باعث خوشحالی است که بدانیم انتخاب مرد یا زن در روند تصمیمات بازی تغییری ایجاد نمی‌کند.

معرفی Assassin’s Creed Valhalla

با خرید بازی AC Valhalla در ایکس باکس وان، نسخه سری ایکس را هم خواهید داشت و برعکس!

بازی AC Valhalla که هفته گذشته با سر و صدای زیاد معرفی شد، در نسخه ایکس باکس از اسمارت دلیوری (Smart Delivery) پشتیبانی خواهد کرد، به این معنا که با خرید نسخه ایکس باکس وان این بازی، یک نسخه ایکس باکس سری ایکس بازی را نیز خواهید داشت. بازی Assassin’s Creed Valhalla قرار است در تعطیلات زمستانی امسال و همزمان با عرضه کنسول‌های نسل جدید عرضه شود.

اسمارت دلیوری این بازی ابتدا در رددیت مشاهده شد، که یک پوستر از بازی اطلاعاتی درباره عرضه آن افشا می‌کرد. پس از آن در فروشگاه آمازون در قسمت جزئیات محصول این بازی این موضوع رویت شد که در ادامه جزئیات آن را می‌بینید:

این بازی که اولین عنوان میان‌نسلی رونمایی شده برای کنسول‌های نسل حاضر و نسل بعد محسوب می‌شود، از این ویژگی برخوردار خواهد بود که با خرید آن در ایکس باکس وان نسخه سری ایکس را نیز دریافت کنید. که البته برعکس آن هم صادق است.

معرفی Assassin’s Creed Valhalla

این‌طور که از این تصویر پیداست، بازی همزمان برای دو کنسول عرضه نمی‌شود و ممکن است نسخه‌ی ایکس باکس وان بازی زودتر روانه‌ی بازار شود. اما هنوز تاریخ عرضه مشخصی برای بازی اعلام نشده پس این‌ها همه گمانه‌زنی هستند.

Assassin’s Creed Valhalla از تکنولوژی اسمارت دلیوری استفاده می‌کند – بازی را یک بار بخرید و آن را روی یکی از کنسول‌های ایکس باکس وان یا ایکس باکس سری ایکس وقتی که هر دو کنسول و نسخه‌ی آن از بازی Assassin’s Creed Valhalla در دسترس بود بازی کنید.
معرفی Assassin’s Creed Valhalla

همچنین اطلاعات محصول در فروشگاه آمازون، اشاره می‌کند که پیش‌خرید کردن بازی یک مرحله اضافه برای شما به همراه خواهد داشت که The Way of the Berserker نام دارد و طی آن، آی‌ور به یک گروه از جنگجویان نورس ملحق می‌شود تا از کسی انتقام بگیرد. (کمی شبیه به بازی God of War است نه؟!)

به هر حال کسانی که منتظر این بازی هستند و می‌خواهند بازی AC Valhalla را در ایکس باکس بازی کنند می‌توانند با خرید یک نسخه از بازی در یکی از کنسول‌های ایکس باکس نسخه‌ی کنسول دیگر را هم دریافت کنند.

توضیحات یوبیسافت درباره وسعت نقشه بازی Assassin’s Creed Valhalla

به گفته کارگردان خلاق Ubisoft، نقشه Assassin’s Creed Valhalla بسیار بزرگ بوده و شامل سه شهر اصلی لندن، وینچستر و یورویک و چندین مورد از مناطق کوچک و بزرگ انگلستان و نروژ خواهد بود.

معرفی Assassin’s Creed Valhalla

یوبیسافت (Ubisoft) در روزهای گذشته اطلاعات زیادی از Assassin’s Creed Valhalla، جدیدترین قسمت از این مجموعه‌ی نقش آفرینی و جهان باز را با رسانه‌ها و مخاطبان به اشتراک گذاشته است. داستان بازی اساسینز کرید والهالا، به سفرهای Eivor به همراه دار و دسته‌ی مهاجمانِ وایکینگ خود در مسیر غارت و تسلط بر سرزمین‌های پادشاهی انگلستان اختصاص دارد. تمامی اتفاقات بازی، حول محور مکانیزم ساخت و ساز جدید Assassin’s Creed Valhalla و در راستای گسترش قلمرو وایکینگ‌ها و اطمینان از پیشرفت و موفقیت آن‌ها صورت می‌گیرد.

اما با وجود تمرکز این بازی روی مکانیزم ارتقاء کلونی تحت تسلط وایکینگ‌ها، همچنان این سؤال به وجود خواهد آمد که در کل نقشه‌ی این بازی تا چه حد می‌توان بزرگ باشد. اشرف اسماعیل، کارگردان خلاق این استودیو در مصاحبه اخیر خود با وبسایت Game Informer، در خصوص مقیاس جهان این بازی، و این که آیا تمامی لوکیشن‌های آن در یک نقشه‌ی بزرگ از انگلستان قرار داشته یا این که سرزمین‌های نروژ چطور در این میان قرار می‌گیرند، صحبت‌هایی را ارائه کرده است. وی در پاسخ به این سؤال تشریح می‌کند:

نقشه‌ی این بازی در سرزمین‌های نروژ و سال‌های تاریک امپراطوری بریتانیا به طور خاص قرن نهم میلادی قرار دارد. قسمت‌هایی که به سرزمین‌های انگلستان اختصاص داده شده، بزرگترین بخش‌های نقشه را تشکیل می‌دهند
معرفی Assassin’s Creed Valhalla
ما در Assassin’s Creed Valhalla به طور ویژه روی چهار امپراطوری بزرگ انگلستان در این دوره زمانی به خصوص خواهیم پرداخت. این موارد شامل انگلیای شرقی (نام لاتین مناطق شرقی انگلستان) و امپراطوری مرسیا (قلمروهای سیاسی آنگلوساکسون واقع در مرکز بریتانیای کنونی) خواهند بود. برای بررسی ارجاعات تاریخی وقایع بازی می‌توان این قسمت‌ها را مطالعه کرد. این مناطق بخش‌های بزرگی از انگلستان را شامل شده که سه شهر بزرگ لندن، وینچستر و یورویک که در دوران مدرن با نام یورک شناخته می‌شود، را در بر می‌گیرد. علاوه بر این موارد، چندین شهر کوچک نیز در اطراف این مناطق خواهیم داشت که البته شامل سرزمین‌های نروژ نیز می‌شوند.

البته به نظر نمی‌رسد که این موارد شامل تمامی مناطق نقشه Assassin’s Creed Valhalla باشد. اشرف اسماعیل برای این مناطق از لفظ «مرکز» نقشه استفاده کرده و در ادامه اشاره می‌کند که «ما در بحث نقشه و جهان بازی یک سری سورپرایزهای غیرمنتظره هم خواهیم داشت که الان به آن‌ها اشاره نمی‌کنم. اما فقط می‌توان گفت که این موارد، قلب ماجراجویی جدید ما را تشکیل خواهند داد. ما سفر خود را از نروژ شروع می‌کنیم و بعد از پرداختن به زیبایی طبیعی این مناطق و البته سختی‌های زندگی در این سرزمین‌های بی‌ثمر به سمت انگلستان حرکت کرده و قصد تصرف مناطقی از آن را خواهیم داشت. بعد از آن، وقایع بازی به ماجراجویی‌هایی که در سرزمین‌های بریتانیا خواهیم داشت متمرکز خواهند شد. البته بازیکنان همواره قادر به رفت و آمد بین نروژ و انگلستان خواهند بود. در سرزمین‌های نروژ نیز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.»

توضیحات کارگردان بازی، تا حد زیادی ما را یاد The Witcher 3: Wild Hunt می‌اندازد. این بازی نیز شامل مناطق بزرگ و متعددی بود که امثال Skellige و Velen را در بر می‌گرفتند. بازیکنان در ویچر ۳ نیز قادر بودند تا در مسیر حرکت خود به مناطق قبلی نیز سفر کرده و رفت و آمد داشته باشند. این موضوع بدون این که نیاز به ایجاد یک فاصله بسیار زیاد بین لوکیشن‌های بازی وجود داشته باشد، می‌تواند در القای حس تمایز میان سرزمین‌های مربوط به انگلستان و نروژ بسیار مفید واقع شود. البته باید امیدوار بود که این مناطق بزرگ، تنها شامل فضاهای خالی و بلااستفاده نبوده و در قسمت‌های مختلف آن، مأموریت‌های جانبی و محتوای ویژه‌ای پیش بینی شده باشد.

Assassin’s Creed Valhalla در تعطیلات آخر سال ۲۰۲۰ برای پلتفرم‌های ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، گوگل استیدیا و پی سی قابل دریافت خواهد بود. اولین تصاویر رسمی از گیم پلی این بازی در تاریخ ۷ مِی و در خلال قسمت جدید از برنامه Inside Xbox به نمایش گذاشته خواهد شد. ظاهراً یک سری بازی‌های دیگر از پلتفرم نسل نهمی مایکروسافت نیز در این رویداد به نمایش گذاشته خواهند شد. در روزهای آتی منتظر جزئیات تکمیلی در این خصوص باشید.

بازی Assassin’s Creed Valhalla در تعطیلات سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *