آذر ۳, ۱۳۹۹

عکاسی کودک ؛ چگونه از کودکان عکاسی کنیم؟

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

در این مقاله قصد داریم نکاتی را درباره عکاسی کودک برای شما بیان کنیم… چه کاری کنیم که عکس هایی که از کودکان میگیریم بهتر شوند؟

مجله تکنولوژی کمرامگ / اکثر ما با عکس های سبک سنتی آشنا هستیم. عکس هایی که عکاس میگوید مخاطب عکس چگونه بنشیند،چگونه بخندد و حالتش چگونه باشد. غالباً آنها از شما درخواست می کنند مستقیم به لنز لبخند بزنید و شما با یک لبخند بسیار غیر طبیعی روبرو می شوید. در این سبک از عکس های مطرح شده ، سوژه کاملا آگاه است که از او دارد عکاسی میشود.

عکاس کاملاً در کنترل اکثر جنبه های عکس است و ممکن است سوژه را راهنمایی کند تا شات مورد نظر خود را بدست آورد. در بسیاری موارد ، این روش گرفتن عکس کاملاً مناسب است. به خصوص اگر آن را برای یک میزانسن طراحی شده مانند زرق و برق یا مد باشد. بسیاری از افراد از این سبک عکاسی در عروسی ها نیز استفاده می کنند ، گرچه اکنون تعداد زیادی از افراد به سمت شیوه ای عکسبرداری صریح تر روی آورده اند.

گرفتن عکس های طبیعی

با عکاسی طبیعی و لحظه ای، عکاس کنترل بسیار کمتری روی کاراکتر دارد. ممکن است بسیاری از عکس ها به دلیل به هم ریختن پارامترهای عکاسی شامل ایزو، شاتر و دیافراگم عکس خوبی نشوند.

اما نکته این عکس ها این است که شما با لحظات و اصطلاحات بسیار طبیعی تری روبرو می شوید. اینها اغلب لحظاتی هستند که اگر از عکاسی سنتی استفاده کنید، هرگز به آن دست پیدا نمیکنید.

در ۲ عکس بالا، در عکس اول هدف عکاسی سنتی بوده است… عکاس به کودک تمام نکات را گفت و وایساد و عکاسی کرد.
اما در عکس دوم، وقتی کودک در حال خودش است و از تماشای برف خوشحال است، عکاس زوم میکند و عکس میگیرد. به نظر شما کدام عکس جذاب تر است؟

کودکان باید به کار خود سرگرم باشند

هیچ چیز علمی در این مورد وجود ندارد. برای درک اینکه بچه ها دوست دارند بازی کنند ، لازم نیست برای اولین بار در روانشناسی کودک حضور داشته باشید. این کاملا طبیعی و قابل درک است. بهترین تصویرهایی که از کودکان دیده ایم ، عکس هایی هستند که آن ها یا در حال بازی هستند یا در حال طبیعی خودشان. برخی از این عکس ها مانند هرج و مرج در آشپزخانه، ساخت لگو، ساختن اجزای بازی یا داشتن یک نوازش آرام با پدر قبل از خواب باشد. هر کجا که باشید، باید از این فرصت استفاده کنید و بدون ایجاد هیاهو، دوربین خود را بیرون بیاورید.

تا حد امکان کودکان را به لبخند و یا حرکت خاصی جلوی دوربین وادار نکنید زیرا این کار بلافاصله آنها را به سمت ایده خاموش می کند. دراین حالت، شما چهره های ناخوشایندی پیدا خواهید کرد و تمام خوشحالی ها پنهان می شود، یا چهره ای پوچ به تصویر میکشید. شما هیچ یک از اینها را نمی خواهید.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *